Piękny i trwały, jednym słowem idealny makijaż na Pierwszy Taniec

Makijaż, tak samo jak strój, ma ogromne znaczenie w przypadku tańca. Zapewne każdy z nas widział kiedyś tancerzy turniejowych umalowanych w bardzo charakterystyczny sposób. Makijaż dodaje całej stylizacji charakteru i podkreśla styl tańca. Sprawia, że wizerunek tancerza jest spójny. A intensywny look wyróżnia go na tle parkietu, który nieraz jest ogromny. Oczywiście do Pierwszego Tańca nie jest wymagany makijaż turniejowy, który w przypadku takich okoliczności mógłby wyglądać groteskowo. Natomiast, poprzez nawiązanie do makijażu turniejowego, chciałabym podkreślić, że odpowiedni i profesjonalny makijaż ma ogromne znaczenie w odbiorze tancerza.

 

Co jednak jest ważne w przypadku makijażu do Pierwszego Tańca? Jak sprawić by spektakularnie wyglądał przez cały wieczór, a nie tylko dwie pierwsze godziny Waszej uroczystości?

O odpowiedź poprosiłam ekspertkę w dziedzinie makijażu Ewę Mauzrek prowadzącą swój kanał na Youtube oraz bloga o nazwie Orchideamagiapiękna.

 

 

Makijaż musi być piękny ale przede wszystkim TRWAŁY. Pamiętajmy, że w dniu Waszej  uroczystości jak na złość dzieje się masa często niespodziewanych rzeczy. Makijaż powinien potrafić dostosować się do każdej sytuacji, nagłych zmian temperatury, wzruszenia, łez czy potu i nie dać poznać po sobie całej tej gonitwy. Taki makijaż powinien być połączeniem makijażu fotograficznego, wyjściowego i ślubnego. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie zbalansowanie wszystkich elementów tak, aby jednocześnie podkreślały urodę, ale jej nie przerysowały. Obecnie modne są makijaże rozświetlone, gdzie skóra wygląda zdrowo i promiennie. To typ makijażu podkreślającego urodę. Bardzo często klientki decydują się na mocniejsze podkreślenie ust i oczu – przyklejając kępki sztucznych rzęs, które odpowiednio (prawidłowo) zaaplikowane, są nie do odróżnienia od naturalnych rzęs, a efekt końcowy jest zachwycający. 

 

Jeśli Twoim makijażem zajmie się profesjonalistka – spokojna głowa – na pewno sprawdzi wcześniej Twoją cerę i podpowie Ci co zrobić aby wyglądać w jej makijażu świetnie przez całą noc. Jeśli jednak makijaż wykonujesz sama, bądź robi to Twoja świadkowa, dobra koleżanka, mama czy teściowa pamiętaj aby zadbać o kilka aspektów.

Istnieje kilka wytycznych, które sprawią, że makijaż będzie trwały:

  • Pielęgnacja skóry w domowym zaciszu. Bez regularnego oczyszczania, tonizowania, nawilżania i peelingowania, skóra będzie zmęczona, przesuszona i poszarzała, a makijaż będzie nietrwały. Pamiętaj więc aby zapewnić jej odpowiednią pielęgnację dużo wcześniej, tak aby Twoja skóra twarzy odżyła.
  • Użycie bazy pod makijaż dobrze dobranej do rodzaju skóry wyrównuje jej strukturę poprzez zmniejszenie widoczności porów i wygładzenie zmarszczek, a przede wszystkim, sprawia, że makijaż jest dobrze utwardzony. Należy pamiętać, aby nie przesadzać z jej aplikacją – nałożona w zbyt dużej ilości da efekt odwrotny od zamierzonego.
  • Przypudrowanie skóry całej twarzy, także korektora pod oczami. Rolą pudru jest zagruntowanie bazy i podkładu oraz przygotowanie skóry do nałożenia kolejnych kosmetyków bez obaw o powstanie plam. Szczególnie w przypadku cery tłustej lub mieszanej w kierunku tłustej warto puder wtłoczyć w skórę. Dzięki takiemu zabiegowi makijaż stanie się trwalszy, a twarz zacznie się wyświecać znacznie później lub wcale.
  • Użycie bazy pod cienie. Bez niej, w wielu przypadkach makijaż oka jest nietrwały – cienie rolują się i zbierają w załamaniach powieki, co nie wygląda estetycznie.
  • Na całość makijażu warto zastosować specjalny utrwalacz. To produkt niezbędny w kufrze każdej wizażystki. Sprawia, że makijaż jest trwały. Często także tworzy barierę ochronną przed kroplami łez czy potu, co ma szczególne znaczenie w nagłych zmianach temperatury, czy właśnie podczas tańca.

 

Pamiętajcie, że taki makijaż można również wcześniej przetestować np. na lekcji Pierwszego Tańca i sprawdzić czy rzeczywiście spełni Wasze wymagania w dniu tak ważnej dla Was i Waszych gości uroczystości.

 

Autor tekstu: Izabela Żak kreatortanca przy współpracy z Ekspertem Ewą Mazurek Orchideamagiapiękna TV

Zdjęcia: Ze zbiorów Eksperta ds. makijażu Ewy Mazurek

 

Podziel się swoja opinią zostawiając komentarz.

Dziękuję!

KREATOR TAŃCA Izabela Żak

 

Zostaw swój komentarz